Jak stworzyć własną stronę internetową?

Posiadanie własnej strony internetowej to wbrew pozorom nie tylko domena dużych i średnich firm. Małe rodzinne przedsiębiorstwa, jednoosobowe firmy, a nawet amatorzy dopiero nieśmiało wkraczający w wielki świat biznesu czy sztuki – wszyscy powinni posiadać swoją wizytówkę w internecie.

kobieta-biznes

Ile już razy słyszeliście, że jeśli nie ma Was w sieci, to nie istniejecie? I nie mówię tu o tak błahych sprawach, jak posiadanie kont w serwisach społecznościowych typu Facebook czy Instagram. Chodzi o coś, co jest poziom wyżej, czyli własna strona www. Choć dla wielu może się to wydawać czarną magią, w dodatku czasochłonną i kosztującą majątek, wcale nie musi być tak źle. Grunt to minimalna wiedza i mnóstwo dobrych chęci.

  1. Pierwszym krokiem jest wykupienie odpowiedniej domeny. Jej nazwa musi być dopasowana do naszej branży oraz odbiorców, do których chcemy trafić. Inaczej nazwiemy serwis dla młodych mam, a inaczej stronę przedstawiającą nasze fotograficzne portfolio. Pamiętajmy jednak, że nazwa to za mało – musimy jeszcze sprawdzić jej dostępność oraz cenę. Ta ostatnia dotyczy nie tylko wykupienia domeny, ale również jej utrzymania w późniejszych latach
  2. Serwer i hosting – na tym nie warto oszczędzać. Najlepiej powierzyć opiekę nad naszą stroną internetową profesjonalnej firmie. Zapewni nam to nie tylko dobrą obsługę naszej strony, ale również szybkie i skuteczne rozwiązanie wszelkich ewentualnych problemów. Takie firmy mają zazwyczaj kilka zapasowych łącz internetowych, dzięki czemu łatwo obsłużą zwiększony ruch na witrynie
  3. Ostatni, ale niemniej ważny krok, to wygląd strony internetowej. Możemy skorzystać z płatnych programów, które dają nam wiele możliwości, ale jeśli nie czujemy się na siłach, możemy również pokusić się o stworzenie naszej witryny w darmowych kreatorach. Mają mnóstwo gotowych szablonów, dzięki którym dostosujemy wygląda zarówno do naszych upodobań, jak i oczekiwań i gustów naszych potencjalnych klientów. Z pewnością warto pokusić się o jak najbardziej samodzielne przygotowanie własnej wizytówki w sieci!
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s