Jak prowadzić sklep internetowy?

Nie będę ukrywać, że jakiś czas temu chodziło mi po głowie założenie własnego sklepu. Zgodzicie się chyba z tym, że w dobie niepewnych zarobków i etatów to całkiem zgrabny pomysł. A że posiadanie strony internetowej to teraz konieczność praktycznie w każdym biznesie, zastanawiałam się również nad wyglądem własnej witryny.

kaboompics.com_Laptop & cell phone on a wooden desk

W moim sklepie internetowym chciałam najpierw sprzedawać wszelkie akcesoria dla psiaków i ich właścicieli – od kolorowych legowisk do spania, przez najróżniejszych wzorów smycze, kończąc na niespotykanych smakołykach dla naszych czworonożnych przyjaciół. Później pomyślałam o rozszerzeniu oferty na innych milusińskich, ale wstrzymam się jeszcze z ostateczną decyzją.

Jednak niezależnie od tego, jaki chcecie założyć biznes, prowadzenie sklepu internetowego to mnóstwo pracy. A jednym z najważniejszych aspektów jest strona internetowa. Dobrej jakości zdjęcia produktowe, czytelna czcionka, przejrzysty układ i intuicyjny system składania zamówień to absolutne minimum. Brzmi przerażająco? Nie ma się czego bać – na rynku istnieje wiele agencji marketingu internetowego, które za całkiem przystępną opłatą zajmą się naszą witryną. Dzięki temu znajdzie się ona wysoko w wynikach wyszukiwania, co z pewnością przełoży się na ilość klientów.

Możemy oczywiście samodzielnie pozycjonować stronę internetową, ale do tego potrzeba nie tylko odpowiednich umiejętności, ale również czasu. Wierzcie mi – o ten ostatni naprawdę trudno, jeśli na waszej głowie spoczywają obowiązki związane z zamawianiem, przyjmowaniem i sprzedawaniem towaru. Jeśli nie lubicie papierkowej roboty, lepiej dwa razy zastanówcie się, czy na pewno chcecie prowadzić sklep internetowy.

Ja mam zamiar wybrnąć z tego w najbardziej oczywisty sposób – chcę prowadzić sklep wspólnie z moim przyjacielem, który wśród góry papierzysk czuje się jak ryba w wodzie 🙂 Poza tym we dwójkę zawsze raźniej, a i zyski powinny być większe! Piszcie w komentarzach, czy mieliście/macie własne pomysły na biznes i jak się do nich zabieracie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s