Nowoczesne i skuteczne formy reklamy w świecie offline

Tradycyjne narzędzia marketingu to nie tylko opisywane przeze mnie wcześniej billboardy i banery reklamowe. Właściciele firm mają do dyspozycji wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań, dzięki którym mogą skuteczne promować swój biznes. Choć koszt takie inwestycji często jest większy niż kampanii internetowej, efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

Aby przykuć uwagę klienta, nie wystarczą już zwykłe szyldy czy plakaty. Codziennie mija on przecież setki podobnych reklam, skutecznie uodparniając się nawet na najbardziej kreatywne hasła. Co zatem zrobić, aby skorzystał z usług lub produktów naszej firmy? Niemal każda drukarnia wielkoformatowa w Polsce ma w swojej ofercie interesujące propozycje dla najbardziej wymagających i kreatywnych osób. Według mnie, najciekawsze z nich to standy reklamowe, trójwymiarowe tablice, prezentery świetlne oraz koszulki z nadrukiem i oklejanie firmowych aut. Takie formy promocji są efektowne i z pewnością zainteresują potencjalnego klienta.

Standy, zwane też bardziej swojsko stojakami reklamowymi, to doskonałe narzędzie promocji zarówno indoor, jak i outdoor. Wykonane są najczęściej z solidnej tektury lub PCV i posiadają specjalne kieszonki na firmowe ulotki. Są stabilne i mogą mieć dowolny kształt – właściciel warsztatu samochodowego może zdecydować się na samochód, a dla kierownika sklepu z odzieżą odpowiedni będzie wizerunek modela lub modelki. Inną ciekawą opcją są tablice 3D. Połączenie różnych materiałów i technik sprawia, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Przestrzenne litery i efekty podświetlenia gwarantują świetny efekt. Prezentery świetlne to z kolei idealna propozycja dla tych, którzy chcą zaskoczyć klientów efektownym rozwiązaniem wewnątrz biura czy sklepu.

Dwie ostatnie propozycje to coś dla miłośników reklamy mobilnej. Wykonanie dowolnego nadruku na koszulce firmowej jest nie tylko tanie, ale i skuteczne. Odzież reklamowa to świetna propozycja dla hostess, handlowców czy sprzedawców. Pracownik w koszulce z ciekawym nadrukiem staje się chodzącą reklamą naszej firmy 🙂 Jeśli dysponujemy służbowymi autami, możemy pójść o krok dalej i zdecydować się na ich oklejenie. Dzięki nieustannemu przemieszczaniu się samochodu po mieście lub okolicach, nasz produkt lub usługa ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców w krótkim czasie. Folię możemy w każdej chwili zerwać i zdecydować się na inny wzór czy hasło reklamowe.

W dobie taniej i skutecznej reklamy internetowej mogłoby się wydawać, że tradycyjne formy reklamy odejdą do lamusa. Jednak ciekawie zaprojektowane i efektownie wykonane standy, tablice 3D, prezentery świetlne oraz koszulki i folie samochodowe to gwarancja marketingowego sukcesu!

Image

Advertisements

1 Comment

  1. Pingback: Wielki format to duży problem? « Biznes « Mój Biznes – Promocja Twojego produktu lub usługi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s