Gdzie zorganizować konferencję i szkolenie?

Szkolenia i konferencje to najlepsza inwestycja w pracownika – zdobyta w ich trakcie wiedza z pewnością zaprocentuje i przyniesie firmie wiele korzyści. Podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych umiejętności oraz poznanie ludzi „z branży” to ważne elementy kariery zawodowej każdego z nas. Aby jak najlepiej chłonąć wiedzę, niezbędne jest odpowiednie otoczenie, czyli profesjonalna sala konferencyjna.

sala

Wybór miejsca konferencji czy szkolenia powinien być podyktowany przede wszystkim ilością uczestników. Często wystarczy spotkanie w dużej sali w siedzibie firmy, gdzie pomieszczą się wszyscy pracownicy. Jednak jeśli konferencja jest przeznaczona dla kilkuset osób, należy poszukać odpowiedniego miejsca. Niezależnie od tego, czy będzie to hotel pod Warszawą, sala konferencyjna niedaleko Wrocławia czy ośrodek szkoleniowy w górach, musimy pamiętać o kilku ważnych kryteriach. Najważniejszym z nich jest wyposażenie sali. Powinien znaleźć się w niej projektor, rzutnik, tablice, dobre nagłośnienie oraz dostęp do internetu. Nie możemy zapomnieć o wygodnych krzesłach oraz klimatyzacji – ma to istotne znaczenie szczególnie w przypadku nudnych wykładów 🙂

Najpopularniejsze miejsca na organizację konferencji? Bez wątpienia są to hotele i specjalne ośrodki szkoleniowe. Pierwsze z nich posiadają zazwyczaj kilka sal konferencyjnych różnej wielkości i z możliwością zastosowania dowolnego układu krzeseł i stolików. Dzięki temu uczestnicy nie poczują się jak w szkolnych ławkach i lepiej się zintegrują. Zaletą organizowania konferencji lub szkolenia w hotelu są również miejsca noclegowe dla delegatów. Niektóre spotkania trwają nawet kilka dni, dlatego niezbędny jest nocleg dla gości w jednym obiekcie. Nie bez znaczenia jest także możliwość wygodnego i szybkiego serwowania posiłków i napojów dla wszystkich uczestników konferencji.

Spotkanie branżowe często organizowane są również w ośrodkach szkoleniowych. Tego typu obiekty oferują gościom najbardziej komfortowe warunki. Zazwyczaj są położone z dala od zgiełku i hałasu wielkich miast, przez co zapewniają spokój niezbędny podczas nauki czy wykładów i prezentacji. Cisza, spokój i przyjazne otoczenie sprzyjają koncentracji i poprawiają samopoczucie. Podobnie jak w przypadku sal hotelowych, także tutaj niezbędne są wygodne krzesła, stoliki do pisania, dobry sprzęt i nagłośnienie. Większość ośrodków posiada przy tym idealne warunki do zajęć teambuildingowych, które najlepiej przeprowadzać w plenerze.

Każdego roku odbywa się w Polsce wiele większych i mniejszych konferencji, a właściciele firm coraz chętniej organizują szkolenia dla pracowników. Jeśli zależy nam na komfortowych warunkach, wybierajmy sale konferencyjne w hotelach oraz ośrodkach szkoleniowych, gdzie będziemy chłonąć wiedzę niczym gąbka 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s